Prowadzisz biznes i wykorzystujesz gaz jako źródło ogrzewania, a i tak narzekasz na wysokość rachunków? Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że mogą płacić mniej, wcale nie redukując zużycia paliwa. W jaki sposób? Rozwiązanie to zmiana sprzedawcy gazu, która jest niezwykle prostą procedurą.

Przedsiębiorstwa mają wybór w kwestii dostaw gazu

O ile za dostarczenie gazu do finalnego odbiorcy odpowiada operator sieci dystrybucyjnej, w rzeczywistości w gospodarstwach domowych i firmach kupujemy paliwo od sprzedawcy. Na tym rynku panuje konkurencja. Przedsiębiorcy mają wybór, z której oferty skorzystają i mogą zmienić sprzedawcę w dowolnym momencie. Jeśli narzekasz na wysokość rachunków za gaz, istnieje prawdopodobieństwo, że oferta innego sprzedawcy będzie dla Ciebie znacznie bardziej atrakcyjna.

Wybór optymalnej oferty

W pierwszej kolejności dowiedz się, jacy sprzedawcy gazu ziemnego świadczą usługi w Twojej okolicy. Z pewnością masz wybór. Nawet w obrębie jednego sprzedawcy oferowane są różne taryfy, związane np. z długością trwania umowy. Na stronach internetowych sprzedawców, na przykład poporostuenergia.pl, znajdują się konfiguratory online, dzięki którym sprawdzisz, jaka będzie wysokość Twoich rachunków, biorąc pod uwagę zużycie.

Wszystkie formalności online

Nie obawiaj się procedur. Prowadząc małą firmę, wszelkie formalności możesz tak naprawdę załatwić online. Po wyborze optymalnej oferty wystarczy wypełnić krótki formularz. To wszystko – wkrótce staniesz się klientem nowego sprzedawcy, a gaz będzie dostarczany do Ciebie na podstawie nowej umowy. Nie obawiaj się on infrastrukturę – przyłącze i licznik zużycia są własnością dystrybutora, który w tym przypadku się nie zmieni.

Ciesz się niższymi rachunkami bez zbędnych formalności

Co prawda, wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy, na przykład wypowiedzenie poprzedniej umowy, możesz załatwić samodzielnie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie! Jeśli popełnisz błąd, narażasz się na przerwę w dostawach, co może znacznie utrudnić – a wręcz uniemożliwić – korzystanie z siedziby przedsiębiorstwa. Pozostaw tę kwestię specjalistom, czyli Twojemu nowemu sprzedawcy gazu. Cała procedura jest bezpłatna, a Ty dzięki niej przekonasz się, że gaz dla firmy nie musi być drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here