Lajki na Facebooku to ocena popularności naszego materiału. Wiele osób klika na niebieską ikonkę z białym kciukiem uniesionym w górę, aby pokazać, że nasz materiał jest wartościowy i im się podoba. Z drugiej strony zdobycie dużej ilości lajków to powód do dumy i podniesienie wartości naszego kanału lub marki. Wiele osób niezależnie od tego, czy są osobami prywatnymi, czy prowadzą firmy/marki chce zdobywać jak największą liczbę lajków np. w celu promowania profilu. Aby tak się działo, nie musimy zdawać się na szczodrość naszych fanów czy użytkowników, a możemy wykonać kilka ruchów i zdobywać lajki działając samodzielnie. Jak zatem zdobyć “Lajki” na Facebooku — szczegóły poniżej.

Atrakcyjny i oryginalny materiał

Od stworzenia Facebooka, lajkowane są te posty i materiały, które są najbardziej atrakcyjne i najbardziej wyróżniają się z tłumu. Tę prawidłowość warto wykorzystać, tworząc własne materiały i przedstawiać je w oryginalnej formie. Pierwszym sposobem na zdobywanie lajków, jest teoretycznie proste stworzenie atrakcyjnego i oryginalnego materiału. W rzeczywistości wymagać będzie to od nas kreatywności i wyróżniania się z tłumu innych podobnych postów.

Aby stworzyć atrakcyjny materiał na Facebooku, pierwszym, elementem są dane i informacje. Muszą być poprawne, wartościowe i przydatne dla użytkowników. W dobie fake newsów odbiorcy szukają jedynie wysokiej jakości contentu. Możemy tworzyć zatem dłuższe posty, ciekawe prezentacje, infografiki czy wręcz tutoriale i poradniki, które będą przydatne wielu osobom. Warto zwrócić uwagę również na formatowanie tekstu oraz jego graficzne rozłożenie, w taki sposób, aby materiał był czytelny. Zdjęcia oraz pliki video powinny być wysokiej jakości, oraz tworzone jak najbardziej profesjonalnie. Jeśli chcemy nagrać np. video telefonem, warto postarać się o dobrej jakości aparat cyfrowy.
Bardzo ważna jest również forma postu i to ona odpowiada za pierwszy efekt “łał!”. Warto w takiej sytuacji oferować coś więcej niż konkurencyjne marki lub inne osoby zamieszczające typowe posty czy proste materiały video i grafiki. W postach tekstowych możemy używać kolorowych emotikonek, linków czy hashtagów. Jeśli chcemy opublikować grafikę, warto pobrać wysokiej jakości zdjęcie lub infografikę z darmowych banków zdjęć. Niezwykle ciekawym pomysłem są zdjęcia 360 na Facebooku które pozwalają rozglądać się po takim zdjęciu i przesuwać je dowolnie w 360 stopniach. Taki materiał docenią z pewnością wszyscy jego odbiorcy.

Znajomi na FB i aktywność

Jeśli zależy nam na zdobywaniu dużej ilości lajków, warto również być aktywnym na Facebooku oraz poprosić o pomoc naszych znajomych. Możemy zrobić to np. we wiadomości prywatnej lub w oddzielnym poście czy nawet zachęcając do polubienia np. pogrubionym tekstem w danym materiale, na którym nam zależy. Wielu z nich z pewnością pomoże nam i polubi konkretny materiał. Jeśli będziemy również aktywni na grupach, chatach czy będziemy komentować inne posty, wiele osób sprawdzi nasz profil i nasze materiały a tym samym zostawi lajka. Dobrym pomysłem będzie branie czynnego udziału w życiu grupy tematycznej o danej tematyce, w jakiej publikujemy nasze materiały, które mają być lajkowane.

Kupno Lajków

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych, ale i skutecznych sposobów na zdobywanie Lajków jest ich kupowanie. W sieci istnieje wiele stron czy ofert na portalach ogłoszeniowych, w których za pieniądze — tak jak każdy inny produkt możemy kupić np. 100 czy 1000 Lajków. W zamian za opłatę serwisy lub osoby sprzedające sprawiają, że nasz materiał zyskuje wiele polubień. Dzieje się tak za sprawą botów – specjalnych automatów lub “żywych ludzi”, którzy tworzą profile i używają ich do lajkowania wybranych materiałów. Choć sposób ten jest wygodny, szybki i daje dużo możliwości, warto zastanowić się nad jego wyborem. Facebook odkrywając nienaturalny ruch lub sztuczne manipulacje niezgodne z regulaminem może ukarać nas np. usunięciem materiału czy wręcz w najgorszym wypadku blokadą konta.

Serwisy ”Like4Like”

Nieco mniej kontrowersyjnym, ale w dalszym ciągu motywowanym sposobem na zdobywanie lajków naszego posta czy materiału jest korzystanie z serwisów typu “like4like”. Są to serwisy internetowe, które skupiają użytkowników Facebooka — czy innych portali społecznościowych, którzy wymieniają się lajkami. Jeśli polubimy kilka postów innych osób, otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na kilka polubień naszego materiału czy profilu. System ten jest też znany na samym Facebooku, gdzie istnieją specjalne grupy poświęcone temu sposobowi pozyskiwania lajków. W serwisach takich również możemy zapłacić za kupienie punktów i zlecanie za nie lajkowania naszego profilu. Na takich portalach działają przeważnie “żywe osoby”. Warto jednak decydując się na korzystanie z serwisu zewnętrznego wybrać te o najlepszej renomie, gdyż również możemy otrzymać lajka zwrotnego np. od bota/automatu, a nie od żywego człowieka.

Facebook Ads — Promuj Post!

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na zdobywanie Lajków na Facebooku jest reklamowanie się. Jeśli posiadamy pewne środki na promocję lub zależy nam na zdobyciu dużej ilości Lajków, warto skorzystać z tej opcji. System reklamowy Facebook Ads daje bardzo wiele różnego rodzaju możliwości reklamowania się, np. emitując banery graficzne czy materiały video. Możemy również stworzyć typowy post, który da się lajkować i promować go. W zamian za pieniądze będzie emitowany on użytkownikom Facebooka. Post możemy promować, jeśli już go stworzymy, np. na naszej stronie niebieskim przyciskiem “Promuj Post’ lub stworzyć odpowiedni materiał w managerze reklam. W tej opcji płacąc kilkanaście złotych możemy dotrzeć nawet do kilku tysięcy osób. Możemy również dokładnie określić grupę docelową osób na podstawie takich parametrów jak wiek, płeć, lokalizacja czy zainteresowania oraz wielu innych. Korzystanie z Facebook Ads i płatnej promocji posta jest darmowe, płacimy jedynie za wykonaną już promocję, a koszty maksymalne kampanii możemy określić nawet na kilka złotych — bez dolnego limitu co będzie szczególnie przydatne dla osób prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here