Wiele osób korzysta z paczkomatów. Jest to jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych form nie tylko odbioru, ale również wysyłki paczek. Jak sprawnie nadać paczkę paczkomatem? Ile kosztuje taka usługa?

Czym są paczkomaty?

Paczkomaty to system skrytek pocztowych. Skrytki zlokalizowane są w każdej większej miejscowości w Polsce – np. na osiedlach, przy supermarketach, na parkingach lub przy stacjach benzynowych. Za pośrednictwem firmy InPost można w prosty i szybki sposób nadać przesyłkę do wybranego paczkomatu. Odbiorca otrzyma powiadomienie SMS o umieszczeniu przesyłki w skrytce oraz indywidualnie wygenerowany kod, który umożliwi mu odbiór paczki. 

Jak nadać paczkę?

Za pośrednictwem paczkomatów można wysłać zarówno niewielkie rzeczy w kopertach bąbelkowych, jak i większe produkty zapakowane w kartony. Paczkę można nadać w najbliższym paczkomacie lub przez internet. Kurierovo.pl umożliwia wysyłkę paczki bez wychodzenia z domu. Broker współpracuje z jednymi z najpopularniejszych przewoźników – w tym z firmą InPost. Aby nadać paczkę, która zostanie dostarczona do paczkomatu, należy określić jej rodzaj, wybrać przewoźnika InPost oraz podać dane nadawcy i odbiorcy. Następnie wybiera się paczkomat w dogodnym dla odbiorcy miejscu i opłaca zamówienie. Serwis generuje etykietę, którą należy umieścić na nadawanej przesyłce. Paczkę odbiera kurier.

Zalety korzystania z paczkomatów

Korzystanie z paczkomatów przede wszystkim jest wygodne. Odbiorca nie musi czekać w domu na kuriera. Po otrzymaniu powiadomienia o umieszczeniu przesyłki w paczkomacie ma 48 godzin na jej odbiór. Paczkę może odebrać o każdej porze dnia i nocy – nawet w weekendy. 

Wysyłając paczkę paczkomatem, nie musimy obawiać się, że trafi w niepowołane ręce. Kod odbioru przesyłki jest generowany indywidualnie i dostęp do niego mają tylko dwie osoby – kurier, który umieszcza paczkę w skrytce oraz odbiorca. 

Ile kosztuje nadanie paczki w paczkomacie?

Cena jest często kwestią decydującą o tym, czy klient skorzysta z usług danej firmy. Nic więc dziwnego, że przewoźnicy dokładają wszelkich starań do tego, żeby ceny za ich usługi były bardzo atrakcyjne.

Aby zapłacić najmniej, warto skorzystać z oferty brokera kurierskiego. Broker współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, które chcąc wybić się spoza konkurencji, oferują bardzo atrakcyjne ceny za nadanie paczki. Przewoźnikom się to opłaca, ponieważ broker jest w stanie zapewnić im mnóstwo nowych klientów. W konsekwencji każda strona na tym korzysta – klienci płacą mniej, a przewoźnicy cieszą się większą popularnością.

Na stronie kurierovo.pl dostępny jest szczegółowy cennik wysyłki paczkomatem InPost. Ceny za wysyłkę paczki zależą od jej rozmiarów. Serwis umożliwia również wykupienie różnych dodatkowych usług – takich jak nadanie na koszt odbiorcy, telefoniczne przyjęcie zlecenia, czy też przeadresowanie lub zwrot przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here