Obecnie osoby, które są zadłużone, mają kilka sposobów na to, jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją. Jednym z takich sposobów jest kredyt oddłużeniowy, którego zadaniem jest pomoc w wyjściu z długów. Kredyt oddłużeniowy może być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie radzisz sobie ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Zobacz, na czym polega tego rodzaju zobowiązanie i czy warto, jest je zaciągać po to, aby wyjść z pętli zadłużenia.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Niezwykła łatwość w dostępie do kredytów i popularnych chwilówek sprawia, że coraz większa liczba Polaków zmaga się z zadłużeniem. Niestety wiele osób żyje na kredyt i ma na konie więcej niż jedno aktywne zobowiązanie finansowe. Nie ma w tym nic złego do momentu, w którym  wysokość rat zaczyna nas po prostu przerastać i już nie wiemy, jak radzić sobie z regulowaniem rat pożyczek i kredytów. W takiej sytuacji pomocny może okazać się kredyt oddłużeniowy, który często jest mylony z kredytem konsolidacyjnym. Co prawda oba te produkty łączy kilka podobieństw jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, co je dzieli.

Kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to propozycja dla osób, których zdolność i historia kredytowa jest naprawdę zła. Takie osoby nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego w banku, dlatego jedynym rozwiązaniem często okazuje się właśnie pozabankowy kredyt oddłużeniowy. Banki nie udzielają kredytów oddłużeniowych, ponieważ wiązałoby się to dla nich ze zbyt dużym ryzykiem utraty pieniędzy. Jak wiadomo, aby otrzymać kredyt bankowy trzeba mieć dobrą zdolność i historię kredytową – bez tego nie można liczyć na otrzymanie kredytu.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Aby otrzymać kredyt oddłużeniowy, należy najpierw znaleźć korzystną ofertę. Jeśli już ją znajdziesz, to pozostaje złożenie wniosku. Należy przy tym pamiętać, że aby uzyskać kredyt oddłużeniowy, należy udowodnić to, że otrzymuje się regularne dochody. Osoby, które są bezrobotne i nie wykazują żadnych dochodów, mogą mieć poważny problem z zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania – nawet w firmie pożyczkowej. Aby udowodnić otrzymywane dochody, wystarczy dostarczyć pożyczkodawcy zaświadczenie od pracodawcy lub wyciągi z konta z ostatnich miesięcy. Niekiedy można spotkać się z ofertami kredytów oddłużeniowych bez BIK i z komornikiem. Są to zobowiązania dedykowane osobom w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zaciągnięciu nowego kredytu, powinieneś ją dokładnie przemyśleć. Pamiętaj, że kredyt oddłużeniowy ma ułatwić Ci wychodzenie z długów, a nie je dodatkowo utrudnić. Kredyt oddłużeniowy może być dobrym sposobem na wyjście z długów, ale musisz znaleźć korzystną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli obawiasz się, że podejmiesz nieodpowiednią decyzję dotyczącą kredytu, to skontaktuj się z doradcą Spłata Pożyczek. Współpraca z doradcą kredytowym pomoże Ci uniknąć podjęcia niekorzystnej w perspektywie czasu decyzji kredytowej. Dodatkowo uzyskasz pomoc w znalezieniu najlepszej oferty i wypełnieniu niezbędnych formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here