Folia aluminiowa to produkt, który znajduje zastosowanie w każdej kuchni. Najczęściej wykorzystujemy ją do przygotowywania posiłków na grillu czy w piekarniku oraz do przechowywania żywności w lodówce. Niektórzy wykorzystują folię aluminiową również do innych czynności, takich jak prasowanie, ochrona kuchenki podczas gotowania czy czyszczenie srebrnej biżuterii. W dzisiejszym wpisie skupimy się jednak na jeszcze mniej popularnych rozwiązaniach z folią aluminiową w roli głównej, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Folia aluminiowa w warunkach survivalowych

Jako że folia aluminiowa kojarzy nam się raczej z kuchnią, a już na pewno z czynnościami wykonywanymi w domu, jej zastosowanie w survivalu może być dość nieoczywistym pomysłem. Okazuje się jednak, że dzięki swoim właściwościom sprawdzi się ona doskonale właśnie w takich warunkach. Do najciekawszych sposobów na  jej wykorzystanie możemy zaliczyć m.in.:

  • Stworzenie akcesoriów kuchennych poprzez odpowiednie zwinięcie folii (talerze, sztućce itp.);
  • Zbudowanie „ściany” osłaniającej ogień przed wiatrem;
  • Zaoszczędzenie wody do mycia naczyń poprzez wyłożenie garnka folią aluminiową;
  • Uformowanie lejka, który doprowadzi wodę deszczową do naczynia;
  • Ochrona przed zimnem i wilgocią poprzez rozłożenie pod śpiworem folii aluminiowej lub owinięcie nią konkretnych przedmiotów;
  • Ostrzenie noży lub nożyczek (wystarczy kilkukrotnie przeciąć folię na kawałki);
  • Odstraszanie ptaków poprzez przyczepienie kawałków folii do gałęzi drzewa;
  • Przyspieszenie procesu suszenia ubrań (wystarczy rozłożyć pod nimi folię aluminiową);
  • Lepsze oświetlenie poprzez odbijanie światła z latarki czy lampy od kawałka folii.

To tylko jedne z wielu praktycznych zastosowań folii aluminiowej w warunkach survivalowych. Warto jednak o nich pamiętać i następnym razem zabrać ze sobą rolkę folii na biwak.

Folia aluminiowa w gwiazdki – nie tylko do kuchni!

Jak widzisz, folia aluminiowa to produkt, który znajduje swoje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach życiowych. Na stronie internetowej https://www.stella.com.pl/ znajdziesz świetnej jakości folię aluminiową w gwiazdki od renomowanego producenta. Przetestuj jej różne zastosowania na własnej skórze i przekonaj się, że w wielu przypadkach okazuje się naprawdę niezastąpiona!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here