Dropshipping – dlaczego takie rozwiązanie może być korzystne dla hurtowni internetowych?

0
1387

Dropshipping jest jedną z wielu możliwości, z jakich może skorzystać dobrze zaopatrzona hurtownia towarów. Mało tego, dzięki możliwości funkcjonowania właśnie w takim systemie pracy, hurtownia może skoncentrować się właśnie na tym, co znajduje się w jej obszarze specjalizacji- na logistyce przygotowywania towarów oraz ich wysyłce do klientów. Tymczasem, samo pozyskiwanie zamówień i kontakt z klientami, marketing i promocje przenosi się na konkretne sklepy internetowe. Taki podział zadań naprawdę sprawdza się w codziennej praktyce.

Dropshipping- jak możemy go zdefiniować?

Tak naprawdę, trzeba zauważyć, że dropshipping może być korzystny zarówno dla sklepów internetowych jak i dla hurtowni. Polega on na tym, że sklepy internetowe zajmują się sprzedażą produktów, których fizycznie nie posiadają we własnych magazynach. Dzięki temu nie muszą tak naprawdę w ogóle posiadać takiej przestrzeni magazynowej na własny użytek. Są natomiast połączone z odpowiednią hurtownią, która odbierając informacje o zamówieniach, zajmuje się wysyłką towarów bezpośrednio do klientów. W sytuacji, kiedy towar przechodziłby przez magazyn sklepu, który obsługuje klientów, mielibyśmy do czynienia z cross-dockingiem. Tymczasem, dropshipping wydaje się być znacznie prostszą, ale też szybszą i bardziej efektywną strategią realizowania zamówień.

Dlaczego hurtownie internetowe naprawdę mogą na tym skorzystać?

Przede wszystkim jest to dla nich korzystne ze względu na fakt, że mogą jednocześnie realizować zamówienia dla wielu sklepów internetowych. Nie są więc zależne od jednego źródła dochodu, a im bardziej zdywersyfikowane są to sklepy i im większa jest ich ilość, tym stabilniejsza pozycja takiej hurtowni na rynku. Hurtownia nie musi się też ograniczać, co do ilości sklepów, z którymi podejmuje współpracę. Bardzo ważne jest też to, że taka hurtownia poprzez dropshipping może zostać maksymalnie odciążona od tych czynności, które są związane z reklamą, prowadzeniem sklepu czy też kontaktów z klientami. Na rynku dostępne są dedykowane systemy informatyczne, które pomagają wdrożyć i zautomatyzować pracę takiej hurtowni. Szereg przydatnych informacji na temat dropshippingu oraz organizacji pracy hurtowni możemy znaleźć w linku- https://www.idosell.com/pl/shop/justintime/dropshipping/dropshipping-dla-hurtowni-i-sklepu-internetowego/. Dzięki systemowi, wszystkie zamówienia od razu listują się w systemie hurtowni tak, aby można było szybko przejść do ich realizacji. Dlatego też organizacja pracy na magazynie może być naprawdę dopracowana w najdrobniejszym szczególe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here