Jak wysłać paletę kurierem?

0
699

Każdy właściciel sklepu internetowego wie, jak ważne jest, aby nadana przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie do klienta. Zamawiający, który otrzyma uszkodzoną paczkę, nie skorzysta ponownie z oferty sklepu i może wystawić sprzedawcy negatywną opinię. Odpowiednie zabezpieczanie paczek to podstawa! Pamiętajmy, że im większa przesyłka, tym bardziej wzrasta ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Paczki o dużych gabarytach najlepiej wysyłać na paletach. Jak przygotować paletę do wysyłki?

Czym są przesyłki paletowe?

Przesyłki paletowe to przesyłki na specjalnych EURO paletach o wymiarach 120 x 80 cm. Maksymalna wysokość takiej paczki (w zależności od przewoźnika) może wynosić około 180-200 cm, a max. waga – od 700 do 1000 kg. 

Palety doskonale nadają się do wysyłki przedmiotów o dużych gabarytach lub większych paczek, w których każda waży powyżej 50 kg. Ważne jest, aby paczki ułożone na palecie tworzyły idealny prostopadłościan.

Jak przygotować paletę do wysyłki?

Odpowiednie przygotowanie paczki zmniejszy ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas transportu do odbiorcy. Przed umieszczeniem wysyłanych towarów na palecie należy koniecznie sprawdzić jej stan. Drewno nie może być połamane, zgniłe czy w inny sposób zniszczone. Pudełka powinny zostać zapakowane na palecie na wzór muru, gdzie jedno opakowanie nachodzi na drugie itd. Zapewni to większą stabilność przesyłki i tym samym zmniejszy ryzyko uszkodzenia w transporcie. Pudełka powinny idealnie do siebie przylegać, nie mogą wystawać poza paletę. Ważne jest, aby wykorzystać solidne, nowe, nieuszkodzone kartony. Umieszczenie na palecie pogiętych pudełek, może spowodować przechylenie się przesyłki na jedną ze stron. 

Towar na palecie należy starannie, wielokrotnie owinąć stretchem i spiąć specjalnymi pasami lub taśmami. Górne krawędzie można dodatkowo wzmocnić styropianowymi wspornikami i kartonem. Zapakowana przesyłka paletowa powinna stanowić zwartą, solidną konstrukcję.

List przewozowy należy umieścić w widocznym miejscu. 

Jak wysłać paletę kurierem?

Przy zamawianiu kuriera należy koniecznie zaznaczyć, że wysyłamy paletę. Dzięki temu przewoźnik odpowiednio przygotuje się do odbioru takiego rodzaju przesyłki. 

Jak sprawnie wysłać paczkę paletową? W dobie nowoczesnych technologii wszystko można załatwić przez internet w dosłownie kilka minut! Serwis Fastpost.pl umożliwia komfortowe i szybkie nadawanie paczek bez wychodzenia z domu czy magazynu, co jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które wysyłają dużo paczek każdego miesiąca. Po wejściu na stronę wystarczy wypełnić krótki formularz, podając dane przesyłki – m.in. wymiary, wagę, kraj nadania i odbioru. Można również zaznaczyć opcję dodatkowego ubezpieczenia lub płatności za pobraniem. Następny krok to wybór przewoźnika. Serwis współpracuje z różnymi firmami kurierskimi. Jego propozycją jest m.in. wysyłka palety DPD, DHL, FedEx czy Raben. Na koniec zobowiązani jesteśmy podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Wybrany kurier odbiera paczkę z umówionego miejsca i dostarcza ją pod wskazany adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here