Coraz bardziej doceniamy pyszną, aromatyczną kawę, która każdego ranka stawia nas na nogi. Rezygnujemy z kawy rozpuszczalnej o kiepskiej jakości i wątpliwym działaniu na rzecz tej świeżo mielonej z profesjonalnego ekspresu. Ekspres do kawy coraz częściej gości już nie tylko w kawiarniach czy pomieszczeniach socjalnych w firmach, ale również w naszych prywatnych domach. co brać pod uwagę przy jego wyborze? Warto uwzględnić co najmniej kilka istotnych czynników, które muszą być dopasowane wedle indywidualnych potrzeb kawosza, aby niemała przecież inwestycja finansowa w tego rodzaju urządzenie była strzałem w dziesiątkę. 

Funkcje ekspresu do kawy 

Dobry ekspres do kawy zrobi kawę różnego typu, latte, espresso czy lekką cappuccino. Do tego można ustawić jej preferowaną wielkość czy intensywność smaku i działania, biorąc pod uwagę jej moc. Dobrą funkcją, która przydaje się w całym procesie parzenia kawy, jest automatyczny spieniacz mleka ze specjalnym, wbudowanym zbiornikiem. Priorytetem jest również ciśnienie, które wpływa na finalną jakość czarnego napoju. 

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup ekspresu do kawy, coraz częściej zwracają też uwagę na dodatkowe funkcje takiego sprzętu. Znaczenie może mieć automatyczne czyszczenie i filtracja, wbudowany młynek czy powiadamianie o koniecznym serwisie ekspresu. Zawsze liczy się też oczywiście moc ekspresu. 

Czy wygląd ekspresu ma znaczenie?

Oczywiście, że priorytetem jest jakość finalnego wyrobu, czyli kawy parzonej w warunkach domowych i nie da się ukryć, że domowe ekspresy do kawy wykazują tak samo doskonałe funkcje, jak te, które służą w kawiarniach. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło typu “Saeco ekspres do kawy – sklep proficafe.pl”, aby się o tym przekonać. Nie ulega jednak wątpliwości, że ekspres do kawy zawsze stoi w widocznym miejscu na kuchennym blacie, dlatego znaczenie ma nie tylko jego wielkość, ale i estetyczny wygląd. Na szczęście, miłośnicy kawy mogą wybierać ekspresy z obudową o różnej kolorystyce i designie. Z powodzeniem udaje się wybierać ekspresy w stylu retro albo te nowoczesne. 

Czy cena ma znaczenie?

W przypadku ekspresu do kawy cena ma kolosalne znaczenie. Warto wybierać te od renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Niestety, za jakość ekspresu do kawy się płaci i to sporo. To wydatek rzędu co najmniej 2 tysięcy złotych, przy czym trzeba zaznaczyć, że te najlepsze, domowe ekspresy mogą kosztować nawet kilka razy więcej. Nie warto jednak inwestować środków o niskiej wartości na sprzęt tego rodzaju. Po pierwsze może być awaryjny, a producent może nie oferować jego serwisu, po drugie kawa ze słabego ekspresu nie będzie pyszna, aby móc się nią delektować. 

Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić na ekspresie do kawy, zamów go w e-sklepie. Zakupy w sieci charakteryzują się zawsze nieco niższymi cenami przy zachowaniu tak samo doskonałej jakości sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here