Trzewiki robocze – na każdą kieszeń

0
384

Pracujesz na budowie lub w zakładzie, gdzie ryzyko ulegnięcia wypadkowi przy pracy i powstania urazu jest duże? W takim przypadku niezbędne będą trzewiki robocze. Dzięki odpowiedniemu materiałowi oraz strukturze, przyczynią się ku temu, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się uszczerbku. Sprawdź sam.

Trzewiki robocze – ochrona przed zabrudzeniem i uszkodzeniem

Jeżeli wykonujesz pracę na stanowisku, na którym bezpośrednio obsługujesz maszyny i pozostałe urządzenia techniczne, powinieneś mieć trzewiki robocze. Podobnie jest w przypadku zawodu, gdzie Twoje prywatne ubranie jest narażone na brud, pył, skażenie środkami chemicznymi, promieniotwórczymi, czy materiałami biologicznie zakaźnymi. Chodzi przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo. Przy zakupie ochronnego obuwia warto zwrócić uwagę na to, by było one wykonane z dobrego materiału, który nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Obecnie trzewiki robocze są dostępne m.in. w sklepach budowlanych, ponieważ sprzedawcy doskonale wiedzą, na co warto zwrócić uwagę przy ich sprowadzaniu. Profesjonalny właściciel podpowie, który model obuwia będzie odpowiedni dla pracy przez Ciebie wykonywanej.

Na co zwrócić uwagę kupując trzewiki robocze?

Kupując trzewiki robocze, warto mieć na uwadze fakt, czy dany model posiada podnosek i wkładkę antyprzebiciową, dzięki której chronimy naszą nogę przed nieprzewidzianymi wypadkami. Warto, by buty miały także usztywnioną kostkę. Ochronne obuwie nie musi wyglądać elegancko, ma za zadanie spełnić funkcję praktyczną – uchronić pracownika przed wypadkiem. Obecnie jednak producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumenta i wersja końcowa trzewików roboczych jest też ładna wizualnie, a przy tym sprawiają one, że nasze bezpieczeństwo w pracy wzrasta. Koniecznie warto spojrzeć na te aspekty jednocześnie.

Obuwie robocze a wymagania BHP

Logicznym wydaje się być fakt, że nikt na budowę nie wybierze się w sandałach, a do spawania nie ubierze klapek. Warto jednak zwracać uwagę na ubiór młodszych pracowników, dopiero zaczynających pracę, ponieważ narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też nas. Trzewiki robocze powinny być wykonane ze skóry lub innych materiałów, mających ochronić stopę przed przecięciem, przebiciem. Buty mają za zadanie także chronić kostkę oraz zapewnić odporność podeszwy na wysokie temperatury panujące na niektórych stanowiskach pracy. Istnieje ogromna gama modeli trzewików roboczych, możesz także zamówić je przez Internet, dzięki czemu dokładnie przeczytasz specyfikę danego produktu, a znając swój numer buta, bez problemu trafisz z rozmiarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here