Wielu Polaków ma problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej w banku, głównie z uwagi na niską zdolność kredytową (obliczaną na podstawie między innymi dochodów, formy zatrudnienia, ilości i wysokości aktualnych zobowiązań i nie tylko) czy też negatywną historię kredytową w BIK-u. Osobom tym może się w pewnym momencie wydawać, że nie mają szans na pozyskanie potrzebnej gotówki na korzystnych warunkach, ale niekoniecznie jest to prawda.

Ciekawym i stosunkowo mało znanym w Polsce, ale mimo to wartym rozważenia rozwiązaniem są tak zwane pożyczki społecznościowe. Czym one dokładnie są? Dlaczego są takie przydatne i w jaki sposób mogą pomóc osobom, które mają trudności z uzyskaniem kredytu w banku? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Najprościej mówiąc, pożyczka społecznościowa jest rodzajem zobowiązania finansowego, w którym pożyczkodawca nie jest bankiem czy firmą pożyczkową, która zajmuje się tego typu działalnością zawodowo, a prywatnym inwestorem.

Są pożyczkodawcy, którzy dysponują dużymi oszczędnościami i udzielają wielu tego typu pożyczek (również na bardzo wysokie kwoty), ale są też takie osoby, które na przykład chcą udzielić jedynie jednej pożyczki i w ten sposób zainwestować zaoszczędzone kilka tysięcy złotych.

Dlaczego pożyczka społecznościowa jest przydatna?

Pożyczki społecznościowe są użyteczne dla osób, które mają problemy z uzyskaniem kredytu w banku, z uwagi na niższe z reguły wymagania pożyczkodawców. Wiele zależy w tej kwestii od indywidualnych wymagań danego inwestora, natomiast zazwyczaj rzeczone wymagania są niższe niż te, których możemy spodziewać się w banku. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniane już kwestie zdolności kredytowej i historii kredytowej.

Co więcej, prywatny inwestor może wymagać znacznie mniejszą ilość zaświadczeń i dokumentów, czy to potwierdzających wysokość naszych zarobków, czy na przykład historię kredytową. Dzięki temu cały proces będzie szybszy, łatwiejszy i mniej stresujący. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że na pewno nie przepłacimy i uzyskamy pieniądze w jak najkrótszym czasie, warto udać się tutaj: https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ i skontaktować się z dostępnym na tej witrynie profesjonalnym pośrednikiem kredytowym.

Pożyczka społecznościowa sposobem na problem z kredytem – podsumowanie

Pożyczka społecznościowa może być dobrym rozwiązaniem dla wielu grup pożyczkobiorców, nie tylko tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie dla osób, które mogłyby mieć trudności z otrzymaniem kredytu w banku jest ona szczególnie atrakcyjna, z uwagi na stosunkowo niskie wymagania niektórych prywatnych inwestorów.

Mimo wszystko należy pamiętać, że nie każda na pierwszy rzut oka opłacalna okazja jest warta uwagi – zdarza się, że niektóry rzekomi pożyczkodawcy są po prostu oszustami. Dlatego też w zaciąganie pożyczki społecznościowej najlepiej zaangażować specjalistę, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/. Dzięki temu przede wszystkim uzyskujemy pewność, że nasz pożyczkodawca będzie wiarygodny, ale bonusowo możemy także liczyć na wynegocjowanie przez eksperta najlepszych warunków pożyczki i zredukowanie formalności do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here