Posiadanie długów jest sytuacją niezwykle stresującą, która może doprowadzić do wielu problemów. Jeśli zbagatelizujemy problem w jego początkowej fazie, to po pewnym czasie może okazać się, że wyjście z niego będzie procesem żmudnym i bardzo trudnym. Warto więc zacząć działać jak najszybciej i podjąć kroki w stronę wyjścia z zadłużenia.

Jeśli Twoja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, to nie powinieneś się załamywać i czekać na poprawę. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod na pozbycie się długów i uniknięcie komornika. Zobacz jakie sposoby na wyjście z pętli długów proponują specjaliści Habza Finanse i wybierz dla siebie najlepszy z nich.

Konsolidacja długów

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, o którym można usłyszeć coraz częściej w kontekście wychodzenia z długów. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie właśnie taki produkt finansowy i bez większego problemu można znaleźć ofertę, która będzie nam odpowiadać. Wielu Polaków spłaca jednocześnie kilka zobowiązań finansowych, łatwo więc o to, aby wpaść w pętle długów. Czasem wystarczy niespodziewana utrata pracy, obniżenie wynagrodzenia czy też niekontrolowane zaciąganie coraz to nowszych kredytów i pożyczek. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Na czym on polega?

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, które można przeznaczyć na spłatę kilku różnych długów. Może to być kredyt samochodowy, gotówkowy, zadłużenie na karcie kredytowej, a nawet kredyt hipoteczny. To, które zobowiązania zostaną poddane konsolidacji, zależy od dłużnika – może on połączyć wszystkie długi lub tylko część z nich. Dzięki konsolidacji zyskujemy jedną, niższą ratę, która jest łatwiejsza do spłaty. Dzięki dopasowaniu nowego kredytu do możliwości finansowych dłużnik ma szansę powoli, ale skutecznie wychodzić z trudnej sytuacji finansowej.

Konsolidacja pozwala także na uwolnienie się od stresu, który wiąże się ze spłatą wielu kredytów jednocześnie. Comiesięczny budżet takiej osoby zostanie odciążony, co pozytywnie wpłynie na sytuację finansową. W taki sposób można uniknąć naliczania odsetek za nieterminową spłatę, a nawet egzekucji komorniczej. Oprócz konsolidacji pomocnym rozwiązaniem jest również kredyt refinansowy https://habza.com.pl/kredyt-refinansowy/

Czym jest refinansowanie kredytu?

Refinansowanie polega na przeniesieniu kredytu (najczęściej hipotecznego) do innego banku. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na comiesięcznych ratach i skorzystać z lepszej oferty, która nie obciąża aż tak bardzo budżetu domowego. Oba te rozwiązania najlepiej jest wdrożyć w początkowym stadium zadłużenia, gdy zdolność kredytowa nie uległa jeszcze pogorszeniu.

Nie unikaj wierzycieli

Kolejnym sposobem na wyjście z długów i poprawę swojej sytuacji jest rozmowa z wierzycielem. Wielu dłużników traktuje wierzycieli jak wrogów, których należy unikać – jest to duży błąd. Należy pamiętać, że problem sam się nie rozwiąże, a kredytodawca z pewnością będzie chciał odzyskać pożyczone pieniądze. Zamiast go unikać, postaraj się z nim wynegocjować nowe warunki spłaty zadłużenia.

Podczas rozmowy przy odrobinie szczęścia może udać Ci się wynegocjować umorzenie części, a nawet całości odsetek za nieterminową spłatę. Co więcej, możesz poprosić o wydłużenie okresu kredytowania lub zmianę dnia spłaty comiesięcznej raty. Jeśli Twój wierzyciel będzie wyrozumiały i będzie wolał odzyskać pieniądze niż wchodzić na drogę sądową, to proces wychodzenia z problemów finansowych będzie o wiele prostszy i mniej stresujący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here