Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, zaciąganym na spłatę wskazanych zobowiązań różnego rodzaju (kredytów gotówkowych, kart kredytowych, kredytów odnawialnych i nie tylko). Ten typ kredytu cieszy się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem.

Pierwszym pytaniem, jakie zadaje bardzo wiele osób po zapoznaniu się z konceptem kredytu konsolidacyjnego, jest pytanie o jego opłacalność. W tym artykule wyjaśnimy więc, czy warto konsolidować zobowiązania i jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego.

Opłacalność kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny umożliwia znaczące zmniejszenie comiesięcznej raty względem sumy rat kredytów, które zostały połączone. Dzięki temu nie tylko co miesiąc będziemy płacić mniej, ale też unikniemy opóźnień w spłacie i związanych z nimi kar (odsetek karnych, płatnych monitów).

Ten rodzaj kredytu jest więc opłacalny zarówno pod względem czysto finansowym, jak i pod względem stresu, którego się dzięki niemu pozbędziemy. To świetne rozwiązanie, kiedy obecna wysokość rat już zaczęła sprawiać nam problem (lub gdy podejrzewamy, że niedługo tak się stanie) bądź gdy z różnych względów chcielibyśmy co miesiąc po opłaceniu wszystkich rat dysponować większą ilością gotówki.

Dalsze informacje na temat tego produktu bankowego dostępne są tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Jest to bardzo elastyczny rodzaj kredytu, który umożliwia pozbycie się nawet bardzo dużych długów i odzyskanie wolności finansowej.

Jak znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny?

Z uwagi na rosnącą popularność kredytów konsolidacyjnych, tego typu produkty wprowadziło do swojej oferty bardzo wiele polskich banków. Jest to oczywiście czymś pozytywnym, ale sprawia, że trudno jest dokonać odpowiedniego wyboru. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dla laików wiele ofert kredytów na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie.

W trakcie poszukiwań korzystnego kredytu konsolidacyjnego można samodzielnie przeglądać strony internetowe poszczególnych banków, a także korzystać z ogólnodostępnych porównywarek i rankingów, ale nie są to najlepsze rozwiązania. Nie dość, że są one bardzo czasochłonne, to jeszcze nie gwarantują, że ostatecznie wybierzemy najlepszą możliwą ofertę. Dlatego też najwygodniejszym i najpewniejszym sposobem na pozyskanie kredytu konsolidacyjnego na atrakcyjnych warunkach jest skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika kredytowego.

Dobry pośrednik kredytowy doskonale zna polski rynek kredytowy. Dzięki temu, po rzetelnym przeanalizowaniu danej sytuacji, będzie w stanie szybko ustalić, w jakim banku szanse na uzyskanie kredytu są największe, a parametry oferty najlepsze. Pośrednik dodatkowo przejmie na siebie większość formalności związanych z kredytem i przeprowadzi negocjacje z bankiem w imieniu potencjalnego kredytobiorcy, dzięki czemu proces pozyskiwania kredytu będzie szybki, wygodny i bezstresowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here